KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912084
*
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:13:35
1
100 kr
26/9 18:34:35
2
Vinnande bud
26/9 19:06:51
1
200 kr
26/9 19:06:51
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:36:38
1
300 kr
26/9 19:36:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 17:13:35 | 1 | 100 kr |
26/9 18:34:35 | 2 | Vinnande bud |
26/9 19:06:51 | 1 | 200 kr |
26/9 19:06:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:36:38 | 1 | 300 kr |
26/9 19:36:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37